Strona główna » Siarczan magnezu

Siarczan magnezu

             Niedobory magnezu w organizmie odpowiedzialne są za powstawanie wielu schorzeń oraz nasileniu się niejednej dolegliwości. Dlatego też warto zadbać o to, by dostarczyć organizmowi niezbędne dla zdrowia dawki. Wiadomym jest, że możemy zrobić to poprzez doustne przyjmowanie środków, ale nie tylko. Równie skuteczną metodą, która coraz częściej jest zapominana są zdrowotne kąpiele. To właśnie do ich wykonania najlepiej nadaje się proponowany przez nas siarczan magnezu. Substancja ta z wyglądu przypominająca sól, jest nawet tak nazywana (sól epsom).
            Ze względu na jej gorzki smak siarczan magnezu nie jest raczej substancją przyjmowaną doustnie. Wyjątkiem jest podawanie go jako bardzo skutecznego środka na zaparcia. Jest to bowiem osmotyczny środek przeczyszczający. Jednakże w każdym gospodarstwie domowym możemy wykorzystać siarczan magnezu do przygotowania zdrowotnej, relaksującej kąpieli, która ukoi nasze nerwy i sprawi, że pozbędziemy się przykrych objawów życia w stresie. Sprawdza się również jako składnik oliwki magnezowej, która jest niezwykle skutecznym, całkowicie naturalnym dezodorantem.

Zdrowotne działanie magnezu

          Siarczan magnezu może pomóc nam w wielu dolegliwościach: redukuje obrzęk i zmęczenie stóp, pomaga w leczeniu grzybicy, ułatwia wyciągnięcie drzazg z ciała. Może być również stosowany jako peeling złuszczający martwy naskórek i przywracający skórze blask i miękkość. Skutecznie pomaga również w leczeniu dolegliwości bólowych takich jak: bóle mięśni, stawów czy głowy, oraz łagodzi objawy zmęczenia. Produkt jaki Państwu oferujemy wolny jest od jakichkolwiek zanieczyszczeń, dzięki temu może być z powodzeniem stosowany w gospodarstwach domowych nie naraża nas bowiem na kontakt z szkodliwymi substancjami. Ekonomiczne duże opakowanie dostępne jest w bardzo korzystnej cenie. Jego zakup sprawi, że przez długi okres czasu będą mogli Państwo wspierać swój organizm i dbać o jego dobrą kondycję oraz własne samopoczucie. Najwyższej jakości produkt jaki oferujemy to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa.WEJDŹ DO OFERTY
 


Przejdź do strony głównej